en-Výstava České Budějovice

07/03/2022

5. 3. 2022 jsme brzo ráno vyrazili na výstavu KCHT v Českých Budějovicích. 

Po covidové dvouleté pauze od všeho, co se týkalo pejsků, jsme neměli nic. Žádná výstava, bonitace 2 x zrušená, psí svody též zrušeny, zkoušky taky. Například Zkoušky vloh, co se dělají standardně v dubnu nebo květnu jsme dělali na konci září. No prošli jsme si tím úplně všichni. 

Takže jsme vyrazili na naši úplně první výstavu s tříletou Korou (Kery) a skoro dvouletým Lumpem. Co Vám mám povídat. Ještě, že jsme se do areálu dostali jako první a mohli si v klidu bez cizích psů zvykat na prostředí. Lump musel být s každým kamarád a Kera, ta byla za dámu, takže raději po 2 hodinách lehla do přepravky a odpočívala. Nastoupil Lump ve třídě pracovní. Šel po dvou zadních bězích, jako surikata, pak přišel na to, že tolik pachů na tom koberci, to stojí za to číst.. Běhal jako blázen, takže slibuju, že budeme trénovat mírný běh dokolečka. Lump dostal známku VD 2 s tím, že jsme se "dóst" předvedli. A taky víme, že vrtět prutem umí 24 hodin v kuse :-) 

Pak nastoupila dáma Keruš. Na to, že jsme taky trénovali spíš vodu, slídění a né kruh, se za klobásou nesla jako pávice, co nedostala 14 dní nažrat. Chválím ji, chodila fakt dobře. Takže si právem Kery odnesla vítězství v pracovní třídě V1, CC, CAC.

A o to nám šlo, chtěli jsme Kéru uchovnit a díky této velmi povedené výstavě se nám expedice podařila.