MSBLT Turá Luká 2023

15.08.2023

Víkend, za kterým se můžeme už jen ohlédnout, byl pro mě velmi náročný, nezapomenutelný a úspěšný, hned v několika ohledech.
Spolu s LUMPEM Kutcher Chan a mým Krýšou jsme se v pátek vydali na Slovensko, kde jsme se účastnili prestižní mezinárodní soutěže v norování pořádanou Slovenským klubem chovatelů teriérů a foxteriérů.
---------------------------------------------------------
Memoriál F. Semana
23.-25.6. 2023
MSBLT

----------------------------------------------------------

Výsledek:
* 1. den: Vyhnání - čas 1:13 - 100 bodů - I. cena
* 2. den: Hrdlo - čas 2:18 - 100 bodů - I. cena
* CACIT, CACT, CCT

* Celkově 11. místo ze 120 psů.

* Nejlepší z Parson Russell teriérů

.................................................................................................................

Celkem se účastnilo neskutečných 120 psů všech plemen teriérů, kromě jagdteriérů. Převažovalo plemeno Bordíci, pak byli Foxíci, Patíci, Welšíci a naši Parsonkové, z různých zemí: PL, GB, HU, SK, CZ, AU, RO
----------------------------------------------------------
Musím říct, že zkoušky byly perfektně zorganizované s ohledem na to, kolik psů startovalo. Ceny jako kulová zbraň, malorážka a veliké poháry, udělaly určitě veliké radosti. V sobotu se jelo jedno a v neděli druhé kolo.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Všichni psi i páníčkové, ať dopadli jakkoliv, mají můj obdiv a já jim gratuluji. Všichni tam předvedli obdivuhodné práce.
.....................................................................................................................................................................................................................
A jak dopadl náš LUMP Kutcher-Chan?
1. den: Vyhnání - čas 1:13 - 100 bodů - I. cena
Do vsuku zajel jako raketa, tak, že jsem ho na chvilku ztratila, bylo ticho a v mžiku už se točil spolu s liškou ve třetím kotli. Svou houževnatostí a urputností ji vyhnal ven v čase 1:13. Čistě, bez škrábanců a újmy.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -  - - - - - - - - -  - - - - - - - - 
2. den: Hrdlo - čas 2:18 - 100 bodů - I. cena
Zase vlétl do nory a zastavil se před druhým kotlem, kde urputně hlásil. Docela to trvalo, už mě napadalo, tohle prostě odblafeme. Ale Lump opět nezklamal. Lišku si zpracoval a když mohl, využil šance a ve druhém kotli provedl čistý chvat, který byl též na první cenu.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------
On opravdu velmi přemýšlí, jak má do čeho jít. Dokazuje mi to svou prací jak v přírodní noře, tak tady na Slovensku. Sobotní liška byla o dost větší, proti té nedělní a Lump si prostě vyhodnotí, do čeho má jít a jakým způsobem. Vím, že ještě na tuhle tvrdou práci dozraje, ale jsem šťastná, že přemýšlí. Těším se na jeho další práce.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------