Myslivost s naší smečkou

Výsledky loveckých zkoušek našich odchovanců najdete v tomto odkazu: 


Jak trénujeme a pracujeme s naší smečkou.

23. 10. 2023

Kdy začít s loveckým výcvikem? 

Nejlépe již u chovatele daného štěňátka. Existují taktiky, cviky, hry, které když dobrý chovatel nabídne celé štěněčí smečce, štěně si odnáší velmi důležité návyky a nikdy je nezapomene. Ví naprosto přesně, co je pach lišky, divočáka, slepice, zajíce. Nebojí se jízdy v autě. Zná vůni lesa, pole, když to jde packy si namočí v rybníce. Když toto všechno bude dál rozvíjet nový majitel u štěňátka, má čtvrt práce k dobrému loveckému psovi hotové. Dnes sem dávám fotky pejska, kterému byl včera rok a přirozeně funguje v revíru. Všechno nemohu publikovat, ale něco málo ano. 

1. a 2. foto) - První opatrný vlez do přírodní nory, kde se občas schová škodná. Pejsek pomalu, rozvážně vleze do vsuku a prozkoumává doupě, co, že tam v té noře bydlelo.

3. a 4. foto) - Minidosled zhaslé lišky na kukuřičném poli. 

5. foto) - Důležitý minidoslet zvěře černé. 

Je skvělé dát pejskům to, co mají rádi. Takže kdy začít? Kdykoliv, hlavně často :-)


13. 06. 2023

Voda a Parson Russell teriéři

Vím, že my máme geneticky dané vodní dovednosti. Od naši první fenky Ajši jsme dělali se všemi psy zkoušku Speciálních vodních prací, protože všichni milují vodu. Je jim jedno jestli řeku, rybník, písník nebo jen potok. Dokonce jsme i občas vypadli z této zkoušky, protože v disciplíně Ochota k práci v hluboké vodě, byla tak ochotná, že jsme se nestihli vrátit do další disciplíny. Ne jednou jsme shodili šaty dolů a pro psa jsme si museli doplavat. Myslím, že mě to čeká s naší mladou fenou Miou Jessy. Posuďte sami. Na videu je po páté v životě ve vodě.  Reakce nula, hlavně, že doplavu co nejdál. 


20. 03. 2023

Výcvik alá výchova štěněte

Dvě štěňata dají pěkně zabrat. Bude nám 5 měsíců a musíme si zvykat na lovecký výcvik. Je neuvěřitelné, že z jednoho pelechu se stejnou výchovou a přístupem, máte dva úplně odlišné exempláře, kteří se chovají a cvičí úplně jinak. Ke každému musím přistupovat individuálně, protože to, co funguje na psa nefunguje na fenu a naopak :-)


26. 02. 2023

Socializace loveckých plemen psů

Dnešní socializace, nezbytná pro budoucí společné hony, zkoušky a hromadné psí akce. Všem se to moc líbilo, obzvlášť těm našim malým bílým, co zatím nechápali, co to ti jejich velký kamarádi dělají, když vystavují. Je to nádhera pozorovat mlaďochy různých plemen, jak se všechno učí. 


Květen 2022.

Liščata ve starém písáku

Práce našeho mladého LUMPA Kutcher-Chan a fenky KORA Kutcher-Chan.
25. srpen 2018

SPECIÁLNÍ VODNÍ PRÁCE - IRA Kutcher-Chan

Přinášení kachny z hluboké vody

Výsledek celkových zkoušek - I. cena8. září 2018

PODZIMNÍ ZKOUŠKY - IRA Kutcher-Chan

Přinášení kachny z hluboké vody - 4 - 32 bodů

Výsledek celkových zkoušek - I. cena


AJŠA Mandylion 

SVP - speciální vodní práce


Leden 2017

MS Slavošov - naháňka na černou

I tady se účastní PRTi :-)


29. duben 2012

Jarní svod loveckých psů OMS Pardubice. 

My 14:50 - 15:20 (ta malá holčička)